Difference between revisions of "Items"
From Pokémon Shadows
Jump to navigationJump to search
| Line 79: | Line 79: | ||
|[[File:BLACKAPRICORN.png|alt=]] Black Apricorn | |[[File:BLACKAPRICORN.png|alt=]] Black Apricorn | ||
|[[Vien]] | |[[Vien]] | ||
|- | |||
|[[File:BLUEAPRICORN.png|alt=]] Blue Apricorn | |||
|[[Colerk]] | |||
|- | |||
|[[File:GREENAPRICORN.png|alt=]] Green Apricorn | |||
|[[Colerk]] | |||
|- | |||
|[[File:WHITEAPRICORN.png|alt=]] White Apricorn | |||
|[[Colerk]] | |||
|- | |- | ||
|[[File:REDAPRICORN.png|alt=]] Red Apricorn | |[[File:REDAPRICORN.png|alt=]] Red Apricorn | ||
Revision as of 13:19, 18 June 2021
Mega Stones
| Item | Location |
|---|---|
| Foren | |
| Route 2 |
Evolution Stones
| Item | Location |
|---|---|
| Forest Gardens |
Key Items
| Item | Location |
|---|---|
| Professors Lab | |
| Professors Lab | |
| Vivillon House | |
| Professors Lab | |
| Foren | |
| Crescent Cave |
Misc
| Item | Location |
|---|---|
| Vien | |
| Vien | |
| Vien | |
| Vien | |
| Vien, Crescent Cave, Professors Lab, Route 2 | |
| Players House, Route 2 | |
| Professors Lab | |
| Route 1, Crescent Cave | |
| Vien | |
| Colerk | |
| Colerk | |
| Colerk | |
| Vien | |
| Foren, Route 2 | |
| Route 2 | |
| Route 2 | |
| Route 2 | |
| Route 2 | |
| Route 2 |